Lelkesen járunk kondizni hetente háromszor, esszük a kalóriaszegény helyi ételeket, a sok halat, kb. feleannyit eszünk mint Londonban, és megvan az eredménye is mindennek. Néha-néha azért sütünk is, mert szeretünk. Alább két egyszerű receptet osztunk meg.
Tojásmentes piskóta
Ennek a süteménynek az a története, hogy régesrég Readingben, ahol önkéntesként dolgoztam, sokszor sütöttem Ruthie-val ezt. Egyszerű, gyors, finom sütemény.
Hozzávalók (2 db 20 cm-s tortaformához):
- 225 g Graham liszt
- 2 tk sütőpor
- 175 g kristálycukor
- 6 ek napraforgó olaj
- 250 ml víz
- 1 tk vanília esszencia
- 4 ek málna / eper /szeder / ribizli lekvár
Elkészítés:
A két tortaformát kivajazom és sütőpapírral kibélelem. A sütőt előmelegítem 180 fokra. Egy tálban összekeverem a lisztet és a sütőport belekeverem a kristálycukrot. Hozzáadom a napraforgó olajat, a vizet és a vanília esszenciát, majd 1-2 percig kézzel keverem. Egyenlően elosztom a két formában a tésztát. Az előmelegített sütőben 25-30 percig sütöm (tűpróba!). A formában hagyon kihűlni a tésztát, majd kifordítom, és leveszem a sütőpapírt róla. Az egyik tészta tetejét megkenem a lekvárral, ráteszem a másik tésztát és kész is! Jó étvágyat hozzá!
Judit és Attila 90 napos diétához illeszkedő recept-blogja igazi aranybánya számunkra! Bár már Londonban leálltunk vele kb. 50-60 nap után, mégis büszkék voltunk, mert rengeteg kihívást vettünk sikerrel. Zolinak nehéz volt az, hogy egy nap csak egyfélét ehet (csak fehérjét pl), tehát ha ettünk egy jó kis sült csirkét, akkor nem volt mellette krumpli / rizs köretnek, hanem friss saláta. Nekem kihívás volt, hogy délelőtt csak gyümölcsöt lehet enni - nálam alapvető a sós reggeli. Nem igazán szeretem az édes ízeket, bár néha rácuppanok a témára, és egy jó kis fonott kalácsnak nem tudok ellenállni - de a végén egy kis sonka kell, hogy lefojtsa az édes ízt. A gyümölcsnap mindkettőnknek kihívás volt. Úgyhogy leálltunk vele. Úgy mondanám, felkészültünk az itteni életre, mert itt van, amikor szinte csak gyümit eszünk egész nap, és nem érzünk oly éhséget, mint Londonban.
Tehát, Attila és Judit blogjánál tartottunk. Mindenkinek ajánljuk szeretettel, ötletes ételek vannak benne, jellemző, hogy könnyű őket elkészíteni, és onnan még csak jókat sikerült főznünk. Aki Zolihoz szeretne közel kerülni, annak adok egy tippet: KÓKUSZ! Zoli ugyanis imád mindent, ami kókuszos. Egyszer rátaláltam Juditék Bounty-s kiflijére, amit meg is csináltam. Íme a recept:
Hozzávalók 8 darabhoz:
Tészta:
- 300 g liszt
- 1 teáskanál só
- 35 g cukor
- 1,5 dl langyos tej
- 1/2 zacskó porélesztő
- 35 g olvasztott margarin/vaj
- 1db tojás
Kókusz rész:
- 1 dl kókusztej (annyit változtattam, hogy másfél - két deci kókusztejjel kenhetőbbé válik, nekünk egy decivel túl tömény lett)
- 2 evőkanál kókuszreszelék
- 1 evőkanál keményítő vagy rétesliszt
- 1 evőkanál cukor
Kakaós rész:
- 2 evőkanál kakaópor
- 1 evőkanál cukor
- olvasztott margarin/vaj
Kenéshez:
- 1 tojás
A langyos, cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztben elkeverjük
a sót, hozzáadjuk az élesztős tejet, az olvasztott margarint/vajat,
illetve a tojást, majd addig dagasztjuk, amíg el nem válik a kezünktől
és a táltól a tészta. Langyos helyen 25-30 percig kelesztjük. A kókusztejet lassú tűz melegíteni kezdjük, elkeverjük benne az
evőkanálnyi cukrot, a kókuszreszeléket és a keményítőt, majd folyamatos
keverés mellet egészen sűrűre főzzük. Hagyjuk kicsit hűlni. A megkelt tésztát két egyforma darabra osztjuk. Mindkét tésztadarabot
lisztezett felületen vékony kör alakú lappá nyújtjuk, az egyiket
megkenjük olvasztott margarinnal/vajjal, megszórjuk egy evőkanálnyi
cukorral, majd a kakaóporral, erre kenjük a kókuszos masszát és végül
beborítjuk a másik vékonyra nyújtott tésztalappal. 8 egyforma körcikkre vágjuk és a hosszabbik oldaluktól kezdve feltekerjük. Sütőpapírral bélelt tepsin hagyjuk pihenni a kifliket, amíg a sütőt 200
fokra előmelegítjük. Mielőtt betolnánk a sütőbe, kenjük le a tetejüket
enyhén felvert tojással, majd 15 perc alatt süssük készre.
Hidegen és melegen egyaránt isteni!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése